top
logo

Duyuru

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez
Randevu aldıktan sonra lütfen Randevuya Gelirken bölümümüzü dikkatle okuyunuz
Sağlığınız Bizim İçin Önemlidir

Protez

Sabit Protezler, “Kron, Köprü”, Hareketli Protezler
 Beslenme tüm yaşamımız boyunca en temel ihtiyacımızdır ve bu ihtiyacımızı yemek yiyerek, besinleri çiğneyerek sağlarız. Çiğneme işlevinde dişlerimiz önemli bir rol oynar. Zaman içinde meydana gelen kısmi veya tüm diş kayıpları sadece çiğneme ve konuşma fonksiyonlarını değil, estetiği ve kişinin ruh halini de olumsuz etkiler. Kişinin yaşam kalitesi düşer. Meydana gelen diş kayıpları oluşan kaybın miktarına göre farklı protez tipleri ile giderilir :

Sabit Protezler :

 

 Hastanın kendisinin çıkaramadığı kron-köprü gibi yapıştırılan protezlerdir.


 Hareketli Protezler
Hastanın  takıp çıkartabildiği protezlerdir.

* Total Protezler: Tüm dişlerin eksikliğinde uygulanan protezdir.
* Parsiyel Protezler: Kısmen dişsiz olan ağızlara uygulanan protezdir.tutuculuk  dişlerin üzerine gelen tırnaklar ve kancalarla sağlanır.
* Hassas Tutuculu Protezler: Kısmen dişsiz ağızlara uygulanır. Kanca gibi dışardan görünen herhangi bir aparatı olmayan estetik protezlerdir.

İmplant Üstü Protezler :


 

* Sabit: İmplanttan destek alınarak yapılan köprü veya kronlardır.
* Hareketli: Kemik desteğinin yeterli olmadığı ağızlarda implanttan destek alınarak yapılan total protez benzeri protezlerdir.
 

 

 

 
 

bottom
top

bottom