Diş Beyazlatma

Dişlerinin şekli, yapısı ve dudak ile uyumu ideal fakat renginin koyu olması nedeni ile estetik problemler yaşayan hastalarda kısa sürede beyazlatma işlemi ile istenilen estetik sonuçlar elde etmek mümkündür.

Beyazlatma profesyonel olarak hekim tarafından yapıldığında dişlere hiçbir zararı olmayan bir uygulamadır. Günümüzde uygulanan iki türlü beyazlatma işlemi vardır. Biri kişinin evde kendinin birkaç gece uyguladığı home bleeching ”ev tipi beyazlatma”. Diğeri ise klinik içerisinde uygulanan ofis bleeching “ofis tipi beyazlatma” dır. 

Ofis tipi beyazlatma; klinikte ve diş hekimi kontrolünde yapılan beyazlatmadır. 45 dakika süren 2 veya 3 seans uygulama genellikle yeterli olmaktadır.

Ev tipi beyazlatma ise hastadan alt-üst ölçü alınmasını takiben kişiye özgü tüm dişleri kaplayacak şekilde özel şeffaf plaklar hazırlanır. Hasta diş hekimi tarafından verilen beyazlatma jelini bu plakların içerisine uygulayarak her gün hekim tarafından belirlenen bir süre bu plakları kullanır.

En iyi sonuç veren her ikisinin de kombine yapıldığı uygulamadır. Kişiye göre her 2 beyazlatma tipinde de geçici bir hassasiyet yaşanabilir.